KISA ve ORTA VADELİ KULLANDIĞIM İNDİKATÖRLER 1. İŞLEM

Evet arkadaşlar bu yazımda finansal özgürlük portföyüme 0 maliyetli eklemeler yapmak için, kısa ve orta vadeli ( 0- 6 ay) işlemlerde kullandığım indikatörlerin hangileri olduğunu ve bu indikatörlerin performansını beraber takip edeceğiz.

Bu işlem için yedek akçemin 1.500 TL sini kullanacağım. ilk hedef % 15 kar marjına ulaşmak, bu hedefe ulaşınca %15 i korumak adına stoploss kar al uygulamasını devreye alacağım, %15 den sonra en yüksek kar marjına ulaşana kadar bu pozisyonda stoploss ile devam edeceğim. minimum kar hedefimiz %15 olduğu için stoploss bu konuda önemli. Biraz daha yüksek tutarlarda bu şekilde yedek akçelerimi kullanarak açıkta bekleyen 3 adet daha işlemim mevcut.

1.500 TL den elde edilen % 15 kazanç kimisi için ufak bir tutar olarak kabul edilebilir, doğrudur 1.500 %15 = 225 TL eder buda size 9 TL den 25 adet bedava vesbe aldırabilir, bu pozisyonu açma amacımız portföyümüze 0 maliyetli eklemeler yapmak olduğu için, 0 maliyetli 5 adet bile olsa bizim için başarıdır.

Gelelim hangi indikatör verilerini referans alarak şirket seçimi yaptığıma (kısa ve orta vadeli işlemler için)

1-SuperTrend (Kıvanç Özbilgiç)

2- Ema 10/20/50/100/200

3- Iraksama

4-Wt_Cross_Lb

21/04/2022 Perşembe günü, bu indikatörleri kullanarak şirket seçimini ve ilk alımı yaptım. Belirlediğim şirket için alım fiyat aralığım 11.90 – 12.65 TL arası olacak. şirket ismini bilerek kapattım, doğabilecek zararlardan dolayı kimseyi mağdur etmek istemem. Amaç balık vermek değil, balık tutmayı öğretmek olduğu için şirket ismi çok önemli değil. yaptığım alım işlemini de yazıma ekleyeceğim, bu işlemin ilerleyişini beraber takip edeceğimiz için, ilk hedef %15e kaç günde ulaşırsam o gün yeni bir yazı ile şirketin ismi açık bir şekilde yapılan alış işlemleri ile beraber paylaşacağım.

Hadi görseller üzerinden gidelim birazda;

ister uzun vade portföyüme ister kısa/orta vadeli işlemlerim için alım yaparken şirketin hareketli ortalamalarına mutlaka göz atarım, bu işlem için seçtiğim şirket 50 günlük fiyat ortalamasına 20 nisan Çarşamba günü dokunmuş ve oradan yukarı doğru bir tepki gelmiş. şirketin 50 günlük ortalamasına dokunması aradığım kraterlerden biri olduğu için dikkatimi çekmişti, belirtmiş olduğum diğer indikatörleri de devreye alarak onların tepkisine baktım.

No:2 supertrend/ıraksama/wt_cross

Hareketli ortalama dan sonra kullanmış olduğum 3 indikatörün vermiş olduğu tepkide hoşuma gitti.

Bu 3 indikatör hakkında daha detaylı bilgi ve nasıl çalıştığını incelemek isteyen arkadaşlar; temettücü turgay hocanın videosunu izleyebilir.

2 numaralı görselde; SuperTrend indikatörü al verdikten sonra yaklaşık 30 gündür sat sinyaline geçmemiş, indikatör 10 günlük yatay süreçten sonra kafasını yukarıya doğru kaldırmış, ayrıca ıraksama indikatörü de yukarı doğru hareket gösterirken, wt_cross da düşüş sonlanmış ve yeşil yakmış, kullanmış olduğum 4 indikatörün vermiş olduğu olumlu veriler bu şirkette pozisyon açmama yardımcı oldu. En son olarak şirketin toplam sermayesi ve dolaşımdaki paylarına bakarak, kendimce doğru şirket olduğuna karar verdim ve 12,20 TL den alım yaparak pozisyonu da açmış oldum. Alım aralığımız neydi 11.90 – 12.65 TL arası.

10 adet alım ile 21/04/2022 de pozisyonu açmış olduk. hedefim 1.500 TL ile belirttiğim fiyat aralıklarından toplamda 120 adet lot’a sahip olmak ve minimum %15 kar oranına en kısa sürede ulaşmak bakalım kaç günümüzü alacak.

Bu yazıda finansal özgürlük portföyümü daha kısa sürede büyütmek adına günlük al sat değil kısa ve orta vade açtığım pozisyonlarda hangi kriterlere önem verdiğimi göstermek istedim. Umarım sizlere faydası olur.

Açmış olduğum bu pozisyonun sonuçlarını bir sonraki yazımda sizler ile paylaşacağım.

saygı ve sevgilerimle

12 yorum

  1. Research published in the Journal of Clinical Oncology found that a diet rich in fruit and vegetables combined with walking 30 minutes six days a week significantly boosted survival rates for women with breast cancer buy cialis online without prescription Monitor Closely 1 sulfamethoxazole and fluconazole both increase QTc interval

 1. Teşekkürler Hocam Verdiğiniz Değerli Bilgiler İçin..
  Bereketli Olsun Hocam İnşallah

 2. Emeklerinize Sağlık Teşekkürler Değerli Paylaşımınız İçin.. Bereketli Olsun İnşallah..

 3. Источник: ” + document.location.href + ” © vk-spy.ru | Познавательный журнал. Еда и кулинария. Растения. Психология. Безопасность U nás nájdete vyše 15 400 000 produktov a 10 900 internetových obchodov. Spoľahlivý a výkonný motor osadený moderným japonským karburátorom Walbro pre pokojný beh a prácu v akomkoľvek uhle. Ako prihlásený užívateľ máte možnosť nastaviť si zobrazenie Heureky. Ako prihlásený užívateľ máte možnosť nastaviť si zobrazenie Heureky. Ako prihlásený užívateľ máte možnosť nastaviť si zobrazenie Heureky. Источник: ” + document.location.href + ” © vk-spy.ru | Познавательный журнал. Еда и кулинария. Растения. Психология. Безопасность
  http://hanshin.paylog.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=3146
  Jediným oprávneným prevádzkovateľom lotérie Eurojackpot na území Slovenska je národná lotériová spoločnosť Tipos. Ministerstvo financií k tomu dodáva: Losovanie prebieha každý piatok o 20:00 hod. nášho času v hlavnom meste Fínska – Helsinkách. Svoj EuroJackpot tiket si môžete podať do 19:00 SEČ. Niektoré stránky umožňujú svojim tipujúcim tipovať aj last minute, teda na poslednú chvíľu. Staviť na EuroJackpot online si tak môžete dokonca aj pár minút pred začiatkom oficiálneho žrebovania.  Ak vás zaujala možnosť z času na čas si natipovať zopár šťastných čísel venujte chvíľku času aj to akým spôsobom to chcete dosiahnuť. Aj keď sa opatrenia uvoľňujú, pandémia ešte neskončila a svoje benefity má v tejto oblasti má pravé tipovanie online.  Rovnako vhodné je dôkladne si dopredu premyslieť, čo s výhrou urobíte.

 4. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir