FİNANSAL ÖZGÜRLÜK/ŞİRKETLERİM/SON DURUM

2021 nisan ayında finansal özgür ve temettü emeklisi olmak için ilk adımları attığımda,şans eseri borsanın ralli dönemine denk geldiğim için hem şanslı hem şansız olarak görüyorum kendimi.

Şanslı yanım,bu ralli finansal özgürlük için ana kadro dediğim sirketlerimin hızla yükselerek portfoyümün hatrı sayılır şekilde büyümesine neden olması.

Şansız yanım ise ana kadro şirketlerimden daha fazla lot alma imkanımı kısıtlaması oldu.

Ana kadro şirketlerim; Ereğli,Aksa,Sasa,Hektaş,Vesbe ve tüpraş. Bu şirketler benim finansal özgürlük yolunda adeta sigortalarım. Ne olursa olsun bu sirketlerim ile sonuna kadar devam edeceğim.

Tablo

Portfoyümde bulunan diğer sirketlerim,YGGYO, ANHYT,TTRAKTÖR  de temettü verimleri yüksek olduğu için bu uzun yolda bizle beraber olacaklar.

Borsa yatırımcılarının bir çoğunda yeni bir EGEEN bulma hayali vardır, benimde bu hayalimi gerçekleştireceğine inandığım, tamam belki EGEEN gibi bir efsane olamayacak ama bir ışık gördüğüm ve inandığım sirketim TUCLK de uzun yıllar benim yanımda hep olacak.

Tabloda görünen DO-CO ve TOASO ile kısa yada orta vade bir yolculuk düşünüyorum, toaso da belki yarı yarıya kâr realizasyonu yapıp bir kısmı ile uzun vade devam edebilirim,ancak do-co ile istediğim kâr oranını görünce yollarımızı ayırıp, elde ettiğim kâr ile ana kadroya ekleme yapacağım.

Bu sene farklı bir strateji uygulamaya karar verdim, ve bu stratejinin ilk meyvalarınıda dalından toplamaya başladım.😁

Altın

Bu strateji; 2022 yılındaki halka arzlardan kazandığım kârlar ile sepet mantığını iyice oturtma adına fiziki altın alımı yapmak.2022 halka arz kâr ları ile ilk hedefim 10 adet fiziki  Gram Altın ve 500 dolar portfeye ekleme yapmak. Şuana kadar 3 adet gram altın ve 40 dolar alımını gerçekleştirdim. Böylece 0 maliyetle portföyümü büyütmeyi hedefliyorum. Tabiki kısa ve orta vade (trade amaçlı)  yatırımı yaptığım şirketlerde istediğim kâr oranına ulaşınca onlardan gelen kâr lar ile sürekli portföyüme ekleme yaparak, 2030 hedefime 1,2 sene daha erken ulaşabilirmiyim diyede sürekli hayal kurmaya devam ediyorum.

Hedef

Sert düşüşler yada Güzel alım fırsatı veren şirketlerim için de hazırda beklettigim 6.500 TL nakit yedek akçede kasada duruyor.

Hayallerime daha kısa sürede ulaşmak adına belirlediğim, bu ve bunun gibi stratejisilerin karşılığı ne olacak burada hep beraber göreceğiz. Bir sonraki paylaşımda görüşmek üzere 🖐🖐

15 yorum

      1. To prevent malaria Hydroxychloroquine is usually taken once per week on the same day each week safe cialis online His research seeks to define the molecular mechanisms governing steroid receptor action in normal and disease states of female reproductive tissues with the aim of developing new therapies and improving existing therapies for breast cancer, gynecological malignancies, contraception and postmenopausal hormone replacement therapy

  1. Nedir? Ketojenik diyet, dayanıklılık sporcularına (örneğin koşucular ve bisikletçiler) antrenman yaparken yardımcı olabilir. Zamanla, kas-yağ oranınıza yardımcı olur ve vücudunuzun sıkı çalışırken kullanabileceği oksijen miktarını artırır. Ancak antrenman sırasında yardımcı olsa da, en yüksek performans için diğer diyetler kadar işe yaramayabilir. https://bagcionderlab.com/prostonic-ultra Glutensiz diyete geçmeden önce, suçlumuzu tanıyalım. Gluten belirli bir protein türüdür, ancak et veya yumurtada bulamayacağınız bir proteindir. Bunun yerine glüten öncelikle buğday, çavdar ve arpada bulunur. Glutensiz beslenmek bu tahıllardan kaçınmak anlamına gelir. Gluten alerjisi veya çölyak hastalığı olan çoğu insan için glutensiz bir diyet şarttır; bu durum, gluten yendiğinde bağırsak hasarına neden olan bir durumdur.

  2. Body as a Whole Asthenia Abdominal Pain Chest Pain Back Pain Chills Trauma 22 3 2 14 2 1 14 4 3 2 5 3 2 1 22 3 14 1 Cardiovascular Vasodilation Palpitation 4 2 1 0 Dermatologic Sweating Rash 9 3 3 2 14 6 9 2 Gastrointestinal Nausea Dry Mouth Constipation Diarrhea Decreased Appetite Dyspepsia Flatulence Increased Appetite Vomiting 23 18 16 10 tamoxifen ovarian cancer

  3. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

  4. Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your site is excellent, as well as the content!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir