YEDEK AKÇE İLE 2 AYDA %29 KAZANÇ- EREĞLİ

Evet yazımın başlığında belirttiğim gibi kasa da her daim hazır kıta bekleyen  yedek akçelerim(askerlerim) ile Ereğli den 2 ayda %29 kazanç elde ettim.
Arkadaşlar yedek akçeler bizler gibi küçük yatırımcılar için hayati önem taşımakta.

10/02/2022 de Ereğli nin 29,52 TL olan fiyatı benim için alım fırsatı olarak gayet cazip gelmişti. Kaldı ki şubat ayında 28 seviyelerini de gördü diye hatırlıyorum.

Her neyse;

Kasam da her daim hazır kıta bekleyen askerlerim, yedek akçelerimin bir kısmı ile, 10 şubat da 29,52 TL den 150 adet Ereğli hissesi almıştım.

Dedim ya benim için fırsat gördüğüm bir fiyat dı.”Bu tarihte henüz temettü açıklaması yapılmamıştı”ancak her Ereğli yatırımcısı nın beklediği en az 4 TL temettü çok olası bir durum olarak neredeyse garanti gibiydi.

“Nitekim 22 şubat dı sanırım 4,05 TL temettü açıklaması Kap a düşmüştü”

Bu Kap (Kamuoyu Aydanlatma platformu) haberi ile,almış olduğum 150 adet Ereğli hissinden hisse başı 4,06₺ temettü yü de garantilemiş olduk,böylece😁.

150×4,05 = 609 TL yi kafadan kâr olarak cebe koyduk,

9 Nisan Ereğli kapanış fiyatı 34,02 TL

10 şubat dan bugüne Ereğli %15 getiri sağlamış, hisse başı 4,5 TL fiyatı artmış.

10 şubat 29,52 × 150 = 4.428 TL

9 Nisan 34,02 × 150 =  5.103 TL

  5.103 – 4.428 =  675 TL kâr

  150 × 4.06 = 609 TL temettü

Toplam =  1.284 TL kazanç.

Böylece  iki ay içerisinde temettü ile birlikte %29 kâr elde etmiş oldum. Benim gibi uzun vade yatırımcısı için gayet güzel bir oran.

Bu ve bunun gibi fırsatlar için yedek akçe çok ama çok önemli arkadaşlar.

Yedek akçeler bizim askerlerimiz, takip ettiğiniz şirketlerin fırsat bölgesi  seviyelerini gördüğünüzde, korkmayın verin emrinizi askerleriniz sizin icin gidip orayı ele geçirsinler, ve sizin topraklarınızı (lot sayınızı) genişletsinler.

UNUTMAYIN;Yedek Akçesi hazır bulunan daha kısa sürede hedeflerine ulaşır

Borsa da fırsatlar hiç bir zaman bitmez, bugün Ereğli ile değerlendirdik yarin başka şirketimiz bize bu gibi fırsatları mutlaka verecektir. Keza hektaş geçen haftalarda süper bir Fırsat verdi suanki fiyatı ortada. He birde karşınıza sürekli bu hisse çok pahalı burdan alınmaz diyen hep olacaktır, onlara göre değil kendi isteklerinize göre karar verin, kâr da zarar da size ait sonuçta, kâr elde edersin kendi kararın ile, zarar elde edersin yine kendi kararın ile, sonuçta keşke demessin. Yatırım kararı verirken mutlaka işin ehli kişilerin tavsiyelerini önemseyin ama son kararı veren siz olun. Gerekirse risk almaya da korkmayın. Ama ne olduğu belli olmayan şirketlerin üzerinden risk almayın SAKIN.

26 yorum

  1. Hayat denilen bu yolda diyerekten arabesk bir giriş yapıp devam etmek isterim ki;

   bu insanlar genelde mutlu insanlardır.

   Sizler gibi azimli yatırımcılara bu ülkenin ihtiyacı var . hedef koyuyorsunuz kendinize, ama bunlar öyle fantastik, hayalperest şeyler değil. gayet akla mantığa sığan, olabilitesi yüksek, belli plan ve programlarla ulaşılabilinecek hedefler oluyor bu hedefler sonra başlıyor o hedeflere sırasıyla ulaşmaya çalışıyor.

   mesela bu başta “ferrari alıcam” demiyorsunuz “ilk önce 20.000tl’lik bir araba alıcam, sonra yavaş yavaş yükselticem” diyorsunuz ….Yolunuz açık olsun 👏

 1. I have read your article carefully and I agree with you very much. So, do you allow me to do this? I want to share your article link to my website: gate.io

 2. Thank you very much for sharing. Your article was very helpful for me to build a paper on gate.io. After reading your article, I think the idea is very good and the creative techniques are also very innovative. However, I have some different opinions, and I will continue to follow your reply.

 3. Very well written story. It will be beneficial to everyone who utilizes it, including yours truly :). Keep doing what you are doing – i will definitely read more posts.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir