SÜREKLİ EKRAN İZLEME KAYBEDERSİN.

Borsa yatırımına yeni başlayanların ve zamanında hepimizin yaşadığı en büyük sorun/hata sürekli ekran başında zaman geçirmek, yatırım yaptığınız şirketin hareketlerini yada yatırım yapmayı düşündüğünüz şirketlerin anlık hareketlerini izlemek, inanın zaman kaybından başka bir şey değil.

Tabi bu söylediklerim günlük trade ile geçimini sağlayan ve bu işi profesyonelce yapanlar için geçerli değil. Aksine sürekli ekran takibi onlar için hayati önem taşır.

Peki sen kendini hangisi olarak görüyorsun, anlık borsa takibi ile al sat yapan bir trader mı, yoksa geleceğine yatırım yapan bir değer yatırımcısı olarak mı?

Geleceğine yatırım yapıyorsan, sürekli ekran takip etmek senin işin değil. Sürekli ekranın açık ise acele ve yanlış kararlar alma ihtimalin %99 emin ol buna. Sen profesyoneller gibi aynı anda 3 ekran takip etmiyorsun, masa üstü bilgisayar yada elindeki akıllı telefonun ile, senin düşündüğünün 100 kat daha fazlasını saliseler içinde düşünen borsa algoritmalarına (robot yazılım ) karşı kazanma şansın çok ama çok düşük bir ihtimal. hadi diyelim bir kazandın iki kazandın emin ol üçüncü işlemde kaybedeceksin yada dördüncü işlemde fark etmez, kazanırken duyduğun o mutluluk ve başarı hazzı, kaybettiğin yada elde ettiğin kar daki kayıp bile seni olumsuz etkileyecek. sürekli ekran takip ederek stresli bir yatırım sistemi şahsen benim tercih ettiğim bir seçenek değil.

Biliyorum, sürekli ekrana bakma dürtüsüne engel olmak ve ona karşı koymak zor bir durum, ama inan bu durumu kontrol edebilirsen, stressiz bir şekilde kazanmaya başlayacaksın.

Peki bu stresten nasıl kurtulacaksın; Alarm kurarak evet sadece alarm kuracaksın bu kadar basit.

Alarm

Yatırımlarınızı yaparken kullandığınız banka yada aracı kurum uygulamalarının hepsinde bu özellik var arkadaşlar, bu özellik bizlerin kullanması için var.

Bir şirketi gözüne kestirdin ve kafanda bir fiyat belirledin, sürekli ekran takip ederek belirlediğin fiyata gelmesini bekleme kur ALARMI nı. örnek X şirketi 15,42 olduğunda yada 15,42 nin altına düştüğünde beni uyar, fiyat belirlediğin yerlere gelene kadar kapat ekranını. zaten hissenin fiyatı senin istediğin yere gelecekse, sen ekrana baksan da gelecek bakmasan da gelecek, sürekli ekran takibi yaparak zamanını boşa harcama yok yere strese girme. ( 9 aydır kurduğum alarmlar sayesinde, ekran başında harcadığım süreyi % 90 oranında azalttım, ve bu durumdan çok memnunum)

Değer yatırımcısı olarak bizlerin bilmesi gereken en önemli kural, alırken kazanmayı öğrenmek.

Her ay düzenli alım yapan bizler için fiyatın pek önemli olmaması ve uzun vade yatırımda hangi fiyattan alırsak alalım kazançlı olacağımız bir gerçek. ama!! işte her ama diye başlayan cümlede bir detay var diyerek, ne olursa olsun bir iğne iplik bile alırken kazanmalıyız. en önemli kural neydi alırken kazanacağız, bunun en kolay ve basit yöntemi yatırım yaptığımız hisse fiyatlarının hareketli ortalamalarına hakim olmak. Hareketli fiyat ortalamalarını bir sonraki yazımda detaylıca konuşuruz. (Hareketli Ortalama Takip(EMA 20/50/100/200)

Bizler bir hayalin peşinden koşuyoruz, bu yüzden alırken kazanmak çok önemli, sürekli ekran başında harcadığımız ve boşa geçen zamanı, alım bölgelerimizi belirlemek için planlar yaparak değerlendireceğiz. Alımlarımızı planlı bir şekilde yaparsak kazançlarımız her zaman daha fazla olacaktır. Planımızı yapacağız uygun alım fiyatlarını belirledikten sonra ALARM’ı kuracağız ve bekleyeceğiz. sürekli ekran başında geçen zamanlarınızı daha fazla bilgiye ulaşarak, eğitim videoları izleyerek değerlendireceğiz. teknik ve temel analiz ile alakalı ne kadar bilgi öğrenirsek, o kadar güçlü oluruz unutmayın.

Paranın olduğu yerde ve Para ile yapılan her işte stres vardır, bizler bu stresten uzak kalmak için sadece alım/satım yaparken ekran başında olacağız. Geri kalan zamanlarımızı ekran başında değil gelecek planlarımız ve kendimizi geliştirerek değerlendireceğiz. unutma PARA UYUMAZ, sen değil o senin için çalışacak, sen onu daha verimli nasıl çalıştırırsın ona ODAKLAN..

10 yorum

    1. Louis, MO Bielschowsky head tilt test Bi Est natural hormone, see also Tri Est biestrogen natural hormone Bifepruonx for schizophrenia by Solvay Pharmaceuticals and Wyeth Pharmaceuticals BiFlex CPAP machine bifringement ophthalmological term BigEasy see The BigEasy Bijuva synthetic conjugate estrogens, vaginal cream by Barr Pharm Bika lacrimal tube Bikram yoga BiLAP bipolar cutting and coagulating probes BiLAP bipolar needle electrode levitra ne marche pas In certain aspects, a method provided herein for using integumental perturbation to promote the growth of hair results in an increase of vellus hair on an area of skin of a subject

  1. I agree with your point of view, your article has given me a lot of help and benefited me a lot. Thanks. Hope you continue to write such excellent articles.

  2. I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me?

  3. After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir