BORSADA RAHAT YATIRIMCI HER ZAMAN KAZANIR

Borsa kumar yeridir diyenlerin geneli, borç para ile borsaya giren, şu hisse 10 kat yapacak, bu hisse uçacak kaçacak diyenlere inanıp tüm parasını tek hisseye yatıran ve batan kişilerdir.

Borsada para kazanmak için farklı yöntemler kullanan bir çok yatırımcı profili vardır, kimi günlük al/sat yaparak sürekli ekran başında olur, kimi orta vade işlemler açarak haftada bir ekrana bakar, kimisi ise ortak olduğu şirket/şirketlere güvenerek sadece aylık alımlarını yaptığı zaman ekrana bakan uzun vade yatırımcısı.

Günlük al/sat yaparak para kazanma yolunu seçenlerin stres durumları her zaman en üst seviyede olur, para kazanmak için sürekli ekranda çubukların bir yukarı bir aşağı hareket etmesi, ters orantılı olarak çubuk aşağıya stres yukarıya, çubuk yukarıya stres aşağıya hep bir sıkıntı stres bu kadar sıkıntıya rağmen kimi zaman kazanç kimi zaman kayıp. Para kazanacağım diye sağlığından olma ihtimali cabası.

Orta vade pozisyonlar açarak yatırım yapan kişiler, al/sat yapan kişilere göre daha stressiz bir yol izler. Yatırım yapacağı şirketleri belirler, hedeflerindeki kar marjına ulaşana kadar haftada bir belki iki defa ekrana bakar ve bekler. Hedefindeki kar marjına ulaşınca pozisyonu kapatır, belirlediği yeni şirketlere yatırım için yelken açar.

RAHAT YATIRIMCI UZUN VADE DÜŞÜNEN DEĞER YATIRIMCISI

Para kazanma stratejisi günlük ve orta vadeli işlemler üzerine kurulu olmayan, ortak olduğu şirketlere güvenen ileriye dönük planları olan yatırımcı profili uzun vade yatırımcısıdır. Ekranda geçirdikleri vakit sadece aylık alımlarını yaptıkları 3-5 dakikadan ibarettir.

Yatırım yaptıkları şirketlerin hisse fiyatlarındaki değişimi ancak alım yaptıklarında fark ederler. Çok garip ve biraz abartılı gelebilir, inanın bu profilde olan yatırımcılar bir hayli fazla. Belirledikleri hedeflere ulaşana kadar kesinlikle hisse fiyatı takip etmeden ortak oldukları şirketler ile uzun soluklu yolculuğa çıkan bu tarz yatırımcılar borsada en çok parayı kazanan kişilerdir.

GELECEĞE YATIRIM

Uzun vade yatırımı benimsemiş olan kişiler, günü kurtarmak yerine geleceğe yatırım yapar, ortak oldukları şirketler ile büyürler, genelde temettü ödemesi yapan yada geleceğe yönelik yatırımı, bir hikayesi olan şirketleri seçerek ileride çok büyük kazançlar elde eder. Geleceğe yatırım yaptıkları için, borsa gündelik yaşantılarını etkilemez. Gündelik yaşantılarına devam ederek kendilerini paranın stresinden izole ederler. Uzun vade yatırım süresi genelde 10 yıl olarak belirlenir, ancak bu süre bazen 7 yıla kadar düşebilir. Uzun vade yatırımcılarının bir bölümü 7 yıl sonunda hedeflediklerine ulaşarak, finansal özgürlüklerine sahip oluyor.

KARAR ZAMANI

Borsada yatırıma başlamadan önce hangi profil de yatırımcı olacağınıza karar verin. Ya stres dolu yolda günlük para kazanmak, yada sadece geleceğe odaklanarak sabırla yatırım yapmak.

Karar senin….

13 yorum

  1. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

  2. I have read your article carefully and I agree with you very much. So, do you allow me to do this? I want to share your article link to my website: Log in

  3. We absolutely love your blog and find many of your post’s to be just what I’m looking for. Does one offer guest writers to write content for you personally? I wouldn’t mind writing a post or elaborating on some of the subjects you write regarding here. Again, awesome blog!

  4. High expression of DLL4 in filopodia rich endothelial tip cells, which lead and guide new sprouts 67, is thought to activate Notch and to suppress the tip cell phenotype in adjacent stalk ECs by reducing sensitivity to the angiogenic activity of VEGF A buy real cialis online Al jugador de Ucrania se le anularon las ganancias debido a una verificaciГіn KYC fallida y a una supuesta conexiГіn existente con otras 2 cuentas de juego creadas con los mismos datos personales

  5. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

  6. Thank you very much for sharing. Your article was very helpful for me to build a paper on gate.io. After reading your article, I think the idea is very good and the creative techniques are also very innovative. However, I have some different opinions, and I will continue to follow your reply.

  7. I am a student of BAK College. The recent paper competition gave me a lot of headaches, and I checked a lot of information. Finally, after reading your article, it suddenly dawned on me that I can still have such an idea. grateful. But I still have some questions, hope you can help me.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir