9/10 KURALINA SADIK KAL

Bu kuralı uygulayan ve bir ömür boyu sadık kalan Arkad inanılmaz bir servete sahip olarak BABİL in en zengin adamı olmayı başarmıştı.(kitabı okumayanlar mutlaka okumalı)

evet dostlar 9/10 kuralına sadık kalarak babilin en zengin adamı olan Arkad, boş para kesesini altınlar ile doldurduktan sonra,kurala sadık kalarak kesesindeki altınlarını kendisi için çalışan askerlere dönüştürmeyi de başarmıştı.

Aslında çok zor olmayan ,aylık kazancımızın 9/10 u ile ihtiyaçlarımızı karşılamayı, kalan 1/10 ile düzenli yatırım yapmamızı teşvik eden bir sistem.

Bu alışkanlığı mecburi olan aylık geçinme giderlerimiz dışında ekstradan yapmış olduğunuz gereksiz harcamaları kontrol ederek daha da kolay ve uygulanabilir hale getirebiliriz.

Arkad bunu başardı ve kendisinin bile hayal edemeyeceği bir servete sahip oldu. Biz neden Arkad gibi olmayalım, kendi adıma ben kitabı okuduktan sonra her ay maaşımın 1/10 lik kısmını uzun vade portföyüme ekleme yapıyorum ve geri kalan 9/10 geçimimi sağlıyorum.

Aslında kendimi psikolojik olarakta hazırlamak hiç zor olmadı, örnek aylık kazancım 9 bin TL diyelim ben kendimi aylık 8.100 TL maaş alıyormuş gibi düşündüm ve her ay maaşım yatar yatmaz 900 TL sini yani maaşımın 1/10 olan kısmını uzun vade portföyüme ekledim. Aylık harcamaları da hep 8.100 TL maaş alıyormuş gibi düzenledim, inanın alışmam çok kısa sürdü.

Kitap da Arkad in bize anlatmak istediği, tasarruflarımızı biriktirmek yerine, bizler için çalışan askerlere dönüştürmemiz gerektiğini ve bunun için doğru kişilerden bilgi öğrenmeyi ve yatırımlarımızı buna göre yapmayı öğrenmemiz.

kendisi ilk yatırımında nasıl bir hata yaptığını;

biriktirmiş olduğum tüm paramı değerli mücevher alması için, bir tuğla ustasına verdim,tuğla ustasının da kandırılması sonucu tüm birikimim ile değersiz cam parçalarına sahip oldum diyerek anlatmıştır. Doğru yatırım yapmak isterken yanlış kişi seçimi ile tüm birikimini kaybetmiştir. Bu olaydan sonra Arkad artık yatırımlarını işin ehli kişilerle yapmaya karar vermiştir.

Arkad kazanmış olduğu her paranın 1/10 ni yatırıma ayırmış ve kendisi için çalışmalarını sağlamış. Dönemin şartlarına göre yatırımını zırh ustasına vererek zırh malzemesi almasını sağlamış ve sattığı zırhlardan parasını artırmış,işi bilen tüccarlar ile yatırımlarını kendisi için çalışan askerlere dönüştürerek,inanılmaz servet sahibi olmuş ve babilin en zengin adamı olmayı başarmış.

Her ay düzenli olarak maaşımın 1/10 ile yatırım yaparak benim için çalışmalarını izliyorum, 1 senedir benim için çalışıyorlar ve bu durum beni çok mutlu ediyor.😃😃

10 yorum

  1. Thanks for every other informative blog. Where else may just I am getting that kind of information written in such an ideal way? I’ve a challenge that I’m simply now operating on, and I have been at the look out for such information.

  2. At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

  3. Hey there! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog. Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast. I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to start. Do you have any ideas or suggestions? With thanks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir